Jak znaleźć pracę w marketingu internetowym?

Jak znaleźć pracę w marketingu internetowym?

Jak znaleźć pracę w marketingu internetowym? Marketing to stały element każdej firmy bez względu na jej wielkość. Czasami podejmowane działania nie wymagają wielkich nakładów finansowych i są czymś naturalnym jak, chociażby estetycznym zapakowaniem paczki. Jednak także one są częścią marketingu i w rezultacie mogą wpłynąć na odbiór danej marki przez konsumentów. Inne z kolei takie jak duże projekty dla równie dużych przedsiębiorstw wymagają odpowiedniej strategii i kampanii. Zastanawiasz się jak znaleźć pracę w marketingu i czy to coś właśnie dla Ciebie? Musisz zatem wiedzieć, że już na samym wstępie w branży tej trzeba operować niemałą wiedzą. Bez niej trudno podjąć jakiekolwiek działania marketingowe. Niemniej jednak istnieją trzy sprawdzone sposoby na to, jak znaleźć pracę w marketingu online.

czy warto mieć pracę w marketingu

Czym jest marketing internetowy?

To ogół działań marketingowych prowadzonych w przestrzeni wirtualnej, mających na celu promocję danej marki, rzeczy czy usług. Innymi słowy, zbudowanie pozytywnego obrazu w świadomości odbiorców, którzy w przyszłości chętnie skojarzą markę i dokonają decyzji zakupowej. Decydując się na pracę w marketingu, musimy liczyć się z tym, że branża, jaką jest promocja w sieci to sektor bardzo dynamiczny i zmienny, w której bardzo szybko zmieniają się panujące trendy. Niektóre osoby będą zatem chwalić pracę w marketingu, a inne wręcz przeciwnie. Nie każdy bowiem powinien wejść w ową branżę…

Kto powinien zdecydować się na pracę w marketingu?

Idealny kandydat do pracy w branży promocji w sieci powinien posiadać kilka podstawowych cech: być gotowym na pracę pod presją czasu a w razie potrzeby wykazać dodatkowe pokłady twórczego myślenia; działać nieszablonowo; rozumieć potrzeby innych i umiejętnie przekuć to w formę reklamowanego produktu; dobre pomysły i duża wyobraźnia to kolejne cechy charakterystyczne osoby, która odnajdzie się w branży reklamowej. Nie należy zapominać także o odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach z czysto technicznego punktu widzenia.

Praca w agencji reklamowej a może inny sposób?

Istnieją trzy sposoby, które ułatwią znalezienie pracy w marketingu w sieci. Jednym z nich jest skorzystanie z bezpośredniej rekrutacji, jeżeli posiadamy już jakiekolwiek doświadczenie w branży lub zatrudnienie się w danej firmie na miejscu niezwiązanym z kreacją i czekanie, aż pojawi się okazja zajęcia miejsca, które się zwolniło. Innym rozwiązaniem jest staż. Stażysta zazwyczaj pracuje na niepełny etat, ale to dobry sposób na zdobycie cennego doświadczenia na przyszłość. Jest jeszcze inna droga, a mianowicie freelancing, która pozwala na podejmowanie działań marketingowych bez odgórnie wyznaczonych ram czasowych. To praca na własny rachunek. Jeżeli nadal zastanawiasz się, na czym polega praca w agencji marketingowej i czy jest to zawód idealny dla Ciebie, to warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 • czy naszą mocną stroną jest kreatywność i nieszablonowe myślenie?
 • czy potrafimy zrobić dokładny research?
 • czy mamy odpowiednią wiedzę i jesteśmy w stanie przygotować strategię promocji?
 • czy jesteśmy w stanie działać pod presją czasu?
 • czy proces tworzenia reklam jest czymś, co sprawia nam radość?

Marketing internetowy i jego rodzaje

Reklama w sieci to dziś najskuteczniejszy sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy i marki. Rynek online rządzi się jednak swoimi prawami i zwykła reklama już nie wystarczy, by przyciągnąć uwagę odbiorców. Stąd rozwinęło się wiele odmian e-promocji, a do najpopularniejszych należą:

 • content marketing,
 • visual marketing,
 • marketing szeptany,
 • marketing rekomendacji,
 • marketing afiliacyjny,
 • reklama banerowa,
 • e-mail marketing,
 • social marketing,
 • marketing wirusowy.

Znając już poszczególne rodzaje marketingu internetowego, łatwiej będzie Ci znaleźć pracę w marketingu internetowym. Wiele agencji reklamowych poszukuje bowiem specjalistów od konkretnego rodzaju promocji w sieci.

pracę w marketingu

Jak znaleźć pracę w marketingu internetowym — podsumowanie

Marketing internetowy wymaga sprawnego posługiwania się narzędziami, sporej wiedzy i kreatywności a przede wszystkim lubienia tego, co się robi. Z takim bagażem nie będzie nam trudno znaleźć pracę w tej branży i czuć satysfakcję z wykonywanej pracy.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *