SWPS – Studia z obszaru marketingu i PR

SWPS – Studia z obszaru marketingu i PR

Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS to pierwsza w Polsce uczelnia prywatna, która zyskała status uniwersytetu. Uczelnia powstała w 1996 roku w Warszawie, jako Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej. W 2015 roku szkoła zyskuje prawo do używania nazwy uniwersytetu. SWPS dysponuje obecnie wydziałami zamiejscowymi w: Katowicach, Wrocławiu, Sopocie, Rzeszowie i Poznaniu. Kształcenie odbywa się w kierunkach takich jak: dziennikarstwo, filologia, kulturoznawstwo, psychologia, prawo, projektowanie, zarządzanie oraz marketing i PR. Poniżej zaprezentujemy wszystkie specjalności z tego ostatniego kierunku. Specjalności te dostępne są jako studia I lub II stopnia, a także w niektórych wypadkach podyplomowe.

Branding – Reklama – Public Relations

Specjalność ta dostępna jest we Wrocławiu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna. Studia I stopnia można odbywać w trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalność pozwala na zdobycie kompetencji w czterech obszarach projektowania wizerunku i komunikacji marki. Te obszary to: diagnostyka komunikacji, strategii komunikacji marki, kreowanie marki i zarządzanie komunikacją. Studia adresuje się do osób otwartych, kreatywnych i dociekliwych. Po ukończeniu studiów będzie można pracować m.in. jako: strategic planner, copywriter, PR manager, account specialist czy doradca do spraw wizerunku.

Digital i social media

Kolejna specjalność dostępna we Wrocławiu. Są to studia I stopnia, dostępne w trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalność ta przygotowuje do pracy w mediach. Stawia się tu głównie na zdobywanie praktycznych umiejętności takich jak: tworzenie treści do social mediów i digital mediów, rozwijania skutecznych strategii komunikacji czy kompetencji do pracy w mediach tradycyjnych. Wykorzystuje się przy tym różne narzędzia: teksty, audio i wideo. Studia są adresowane do osób, które dobrze czują się w świecie mediów i chcą świadomie kształtować swój wizerunek. Po ukończeniu studiów będzie można pracować m.in. jako: reporter, wydawca, prezenter czy producent.

Content marketing

Są to studia podyplomowe dostępne we Wrocławiu. Ich celem jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat budowania silnej marki w Internecie. Szczególną wagę pełnią tu warsztaty komputerowe z zakresu web designu i projektowania reklam. Dużą rolę pełnią też warsztaty językowe z zakresu tworzenia skutecznych komunikatów reklamowych.  Studia są adresowane do: menedżerów i pracowników działów marketingu i promocji, pracowników lub właścicieli agencji reklamowych, pracowników instytucji państwowych czy osób zakładających własne firmy i chcących samodzielnie je promować

Digital media

Są to studia podyplomowe dostępne w Warszawie. Przygotowują one do pracy w nowoczesnych mediach, takich jak: dziennikarstwo online, blogging czy mobile journalism. Zajęcia warsztatowe prowadzą  wybitni dziennikarze współpracujący z Onetem. Studenci zyskują też rozległą wiedzę na temat funkcjonowania współczesnych mediów. W trakcie studiów uzyskuje się kompetencje z obszarów: form i standardów dziennikarstwa online, prawa i etyki Internetu, narzędzi (m.in. wideo), do tworzenia odpowiednich treści, czy budowania marki w Internecie. Studia adresowane są przede wszystkim do: dziennikarzy, freelancerów czy osób odpowiedzialnych za sprawy wizerunkowe.

Nowoczesna komunikacja marketingowa

Są to studia podyplomowe, dostępne zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu. Kierunek ten skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych. Słuchacze uczą się używać różnych nowoczesnych narzędzi marketingowych, a także planowania i organizacji działań reklamowych. Studia te poszerzają umiejętności związane z: kształtowaniem pozycji marki na rynku, nowoczesną komunikacją marketingową oraz psychologicznymi aspektami zachowań rynkowych. Kierunek adresowany jest do różnych osób pracujących w różnych gałęziach marketingu.

Na SWPS można też studiować na kierunkach luźniej związanych z marketingiem, takich jak: kreowanie mediów, kształcenie głosu i mowy, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

One comment on “SWPS – Studia z obszaru marketingu i PR”

  1. Studiowałam branding i reklamę we Wrocławiu w trybie stacjonarnym. Świetne studia. Pracuję w branży już od 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *